Kampionati ikthehet pas pauzës së Kombëtares

Futboll

Kampionati ikthehet pas pauzës së Kombëtares

Më: 15 prill 2022 Në ora: 16:27
Kampionati ikthehet pas pauzës së Kombëtares

Rikthehet sërish kampionati i femrave pas një shkëputje thuajse 10 ditore për shkak të angazhimit me ekipet kombëtare U-19 dhe Kombëtaren A. Këtë fundjavë do të luhet java e 18-të, teksa katër javë kanë mbetur nga përfundimi i këtij edicioni të mbushur me garë dhe emocione.

3 sfida do të zhvillohen të shtunën ndërsa ndeshja e fundit e javës mes Vllaznisë dhe Lushnjes do të luhet ditën e diel. Sakaq, Atletik Club – Kinostudio do të zhvillohet në një ditë tjetër që do të përcaktohet nga Departamenti i Garave në FSHF.

Sfida hapëse e kësaj jave do të jetë ajo mes Tirana AS – Teuta, me kryeqytetaset që do të presin në shtëpi bregdetaret. Tirana AS mori një tre pikësh të vyer në ndeshjen e saj të fundit në kampionat ndaj Lushnjes, ndërsa Teuta e mbylli me një humbje kundër Murlanit. Të dyja skuadrat do të kërkojnë fitore në këtë ndeshje të vështirë që do të zhvillohet në Kamëz në ora 10:00.

Sakaq, ekipi bardheblu i kryeqytetit, Tirana do të udhëtojë drejt Shkodrës ku do të përballet me Murlanin. Vajzat e Tiranës kanë zhvilluar një edicion mjaft të mirë, ku numërojnë vetëm një humbje, një barazim dhe ndeshjet e tjera i kanë fituar. Përballë Murlanit do të jetë një ndeshje jo shumë e lehtë, teksa do të përcaktohet nesër fituesja e kësaj sfide, që do të luhet në Shkodër në ora 11:30.

Një tjetër sfidë interesante do të luhet në juglindje të vendit, ku Skënderbeu do të presë në shtëpi skuadrën e Partizanit. Kryeqytetaset duken më favorite në këtë ndeshje që do të nisë në ora 14:00 në Korçë.

Sfida e fundit e javës do të jetë ajo mes Vllaznisë dhe Lushnjes, një ndeshje e lehtë në letër për kampionet në fuqi të vendit, për të cilat kanë rëndësi vetëm 3 pikët. Sfida do të zhvillohet të dielën në Shkodër, në ora 14:00.

E shtunë; Tirana AS – Teuta, ora 10:00

E shtunë; Murlani – Vllaznia, ora 11:30

E shtunë; Skënderbeu – Partizani, ora 14:00

E diel; Vllaznia – Lushnja, ora 14:00

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat