Juventus synon transferimin e Rudigerit

Futboll

Juventus synon transferimin e Rudigerit

Më: 17 prill 2022 Në ora: 12:29
Antonio Rudiger

Antonio Rudiger i Chelsea, është objektivi kryesor i Juventusit për të zëvendësuar Giorgio Chiellinin.

Chiellini ka kontratë me Juventusin deri në qershor të vitit të ardhshëm, por mund të largohet nga ‘Allianz Stadium’ në fund të sezonit.

Kjo pasi mbrojtësi dhe agjenti i tij i kanë kërkuar klubit të diskutojnë në fund të stinorit, për të vendosur lidhur me të ardhmen e italianit.

Sipas ‘Football.Italia’, Antonio Rudiger është objektivi kryesor i Juventusi për sezonin e ardhshëm.

Kontrata e mbrojtësit me Chelsea i skadon këtë verë dhe rinovimi nuk mendohet të ndodh.

Mbetet të shihet në fund të sezonit se çfarë do të ndodh me të ardhmen e Chiellinit dhe a do të transferohet Rudiger drejt Torinos.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat