Modriç mes ofertave

Futboll

Modriç mes ofertave

Më: 17 prill 2022 Në ora: 18:12
Modriç mes ofertave

Luka Modriç (36) ende nuk ka nënshkruar kontratë të re me Real Madridin. Kontrata aktuale i skadon në fund të qershorit, por prej muajsh shkruhet se ky nënshkrim është çështje kohe. Te Real Madridi nuk është e pazakontë që lojtarët mbi 35 vjeç t’u vazhdohen kontratat, por për Modric, i cili në shtator do të mbushë 37 vjeç, klubi ka bërë një përjashtim.

Në disa nga intervistat e tij, Modric shprehu dëshirën e tij që Reali të jetë klubi i fundit për të cilin do të luajë në karrierën e tij. Në ndërkohë, Modric është tërhequr nga klube të tjera. Sergio Santos, gazetar i Asit spanjoll, ka njoftuar tre ditë më parë se Modric ka dy oferta. Njëri i erdhi nga Juventusi dhe tjetri nga Katari.

Të dy klubet po i ofrojnë Modric një kontratë dyvjeçare, por kapiteni kroat është në pritje të ofertës nga Real Madrid. Santos pretendon se negociatat mes Modric dhe Realit duhet të fillojnë së shpejti dhe se Modric do të pranojë vazhdimin e kontratës edhe për një vit.

Gazetari turk Ekrem Konur ka bërë të ditur sot se Luka Modriq ka refuzuar ofertën e Katarit, në mënyrë që nëse shkrimi i Asas nga tre ditë më parë është i saktë, të mbetet në tryezë vetëm oferta e Juventusit. Fabrizio Romano, eksperti më i famshëm në botë i transferimeve të futbollit, pohon se Modric është i interesuar vetëm të qëndrojë në Real.

Italiani ka shkruar në Tëitter se Real Madridi do t’i ofrojë Luka Modric një kontratë të re. “Real Madrid dhe Luka Modric nuk i kanë ndryshuar planet e tyre. Ata duan të vazhdojnë së bashku sezonin e ardhshëm. Kontrata skadon për dy muaj, dhe Reali do t’i ofrojë Modric dhe Vinicius një zgjatje të kontratës në maj”, ka shkruar Romano.

Kujtojmë, Modriç erdhi në Real Madrid në vitin 2012 nga Tottenham. Ai fitoi katër Champions League me fanellën e Klubit Mbretëror. Vitin e kaluar, ai gjithashtu zgjati kontratën e tij për një vit dhe pranoi një ulje page,

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat