Shitja e klubit të Milanit çështje javësh

Futboll

Shitja e klubit të Milanit çështje javësh

Më: 19 prill 2022 Në ora: 11:47
Shitja e klubit të Milanit çështje javësh

Ambasada e Bahrein në Mbretërinë e Bashkuar ka nxjerrë në dritë negociatat që fondi Elliot po bën me kompaninë Investcorp për shitjen e klubit të Milanit.

Tani kalimi i pronësisë së klubit tek kompania në fjalë duket gjithnjë e më pranë. 

Sipas njoftimit të bërë në Tëitter nga Ambasada e Bahrein pritet që shitja të kapë shifrën e 1.1 miliardë dollarë.  

“Fondi i menaxhimit të aseteve me qendër në Bahrejn, Investcorp, ka nisur negociatat ekskluzive për blerjen e klubit të Serisë A italiane, AC Milan për 1,1 miliardë dollarë.

Investcorp u themelua në vitin 1982, ofron një portofol të gjerë dhe global investimesh dhe menaxhon mbi 42 miliardë dollarë në asete në të gjithë globin”, shkruhej në postimin e Ambasadës.

Çdo gjë është specifikuar në detaje për kryerjen e negociatave dhe çdo gjë pritet të finalizohet në muajin maj..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat