Raul ishte pranë drejtimit të klubit...

Futboll

Raul ishte pranë drejtimit të klubit...

Më: 20 prill 2022 Në ora: 11:48
Raul ishte pranë drejtimit të klubit...

Leeds United konsideroi Raul Gonzalez-in teksa kërkonin një zëvendësues për Marcelo Bielsa, pas vendimit të klubit për të shkarkuar trajnerin argjentinas në shkurt.

Në ditët përpara shkarkimit të Bielsa-s, presidenti i klubit Andrea Radrizzani identifikoi trajnerin e Real Madrid Castilla-s si zëvendësuesin e mundshëm të Bielsa-s.

Në fund të fundit ishte ish-trajneri i RB Leipzig, Jesse Marsch, ai që mori drejtimin në Elland Road, por emri i Raul ishte shumë në tavolinë.

Raul ka qenë trajner i Real Madrid Castilla që nga sezoni 2019/20 dhe fitoi UEFA Youth League në sezonin e tij të parë në krye.

Ai ka një reputacion të shkëlqyer si një trajner i ashpër dhe i rreptë me theks në futbollin sulmues dhe ka fituar admirues nga shumë klube në mbarë Evropën, si Schalke, Eintracht Frankfurt dhe, së fundmi, Leeds.

Emri i tij u sugjerua për ekipin e parë të Real Madridit pasi Zinedine Zidane u largua verën e kaluar, por u vendos që ishte shumë herët në karrierën e tij për të marrë një rol të tillë.

Ish-kapiteni i Real Madridit e dëshiron atë rol një ditë, por tani për tani ai po vazhdon punën e tij me Castilla-n, ndërkohë që reputacioni i tij vazhdon të rritet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat