Ancelotti e kërkon yllin e Chelseat

Futboll

Ancelotti e kërkon yllin e Chelseat

Më: 22 prill 2022 Në ora: 11:45
Ancelotti e kërkon yllin e Chelseat

Antonio Rudiger është sërish në radarin e Real Madridit, pasi gjigantët spanjollë konsiderojnë një lëvizje të mundshme për qendërmbrojtësin e Chelseat këtë verë.

Real Madridi e kishte monitoruar 29-vjeçarin prej muajsh, por ata nuk arritën t’i përmbushnin kërkesat e tij për paga të lartë.

Megjithatë, agjenti i Rudiger ka ulur kërkesat për një marrëveshje dhe ai tani është shumë një objektiv transferimi për Real Madrid.

Carlo Ancelotti zhvilloi një takim me Florentino Perez të premten e kaluar për të kërkuar përforcime për një skuadër që ka performuar shkëlqyeshëm gjatë gjithë sezonit, por ka disa fusha përmirësimi.

Një nga lojtarët që ai ka kërkuar është mbrojtësi i Chelseat, kontrata e të cilit përfundon më 30 qershor dhe mund të jetë lojtari i parë që do të largohet në një eksod të mundshëm në Stamford Bridge këtë verë për shkak të problemeve të tyre financiare.

Ancelotti beson se ndërsa opsionet e tij në qendër të mbrojtjes janë të forta, ato mund të jenë edhe më të mira.

Gjithashtu, ardhja e Rudiger mund të shohë që David Alaba të zhvendoset në krahun e majtë për të mbuluar Ferland Mendyn dhe Marcelon për shkak të lëndimeve të shumta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat