Derbi i kryeqytetit

Futboll

Derbi i kryeqytetit

Më: 5 maj 2022 Në ora: 13:48
Derbi i kryeqytetit

Në javën e 33-të të kampionatit shqiptar do të spikasë përballja derbi mes Partizanit dhe Tiranës, takim i cili është vendosur të luhet në “Elbasan Arena”.

Ky takim ishte parashikuar të luhet duke nisur që nga ora 19:45, por tashmë ka ndryshuar edhe ora. Derbi i kryeqytetit do të luhet ditën e shtunë ora 18:45 në “Elbasan Arena”.

Kjo sfidë është mjaft e rëndësishme për të dyja skuadrat. Tiranës i duhen dy pikë në katër javët e mbetura të shpallet matematikisht kampion.

Partizani nga ana tjetër synon të kapë kupat e Europës dhe për këtë i duhet të renditet në vendin e tretë, ose të mbajë pas Kukësin duke e mbyllur i katërti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat