Përfshihet edhe LeBron James

Futboll

Përfshihet edhe LeBron James

Më: 5 maj 2022 Në ora: 19:03
Përfshihet edhe LeBron James

LeBron James mund të bëhet së shpejti bashkëpronar i ri i AC Milan, me raportet që thonë se firma e tij e investimeve RedBird Capital Partners po përgatit një ofertë për të blerë gjigantët italianë.

AC Milan është në proces të shitjes dhe bashkëpronarët e Liverpool RedBird janë gati të bëjnë një ofertë.

Sipas Sky News, RedBird po përpiqet të fitojë garën kundër investitorit me bazë në Bahrein Investcorp duke ofruar një ofertë të vonuar në shifrën prej 1 miliardë euro.

Milani aktualisht është në proces të shitjes nga Elliott Management, i cili ka qenë në bisedime me Investcorp me bazë në Katar. Marrëveshja do ta kishte bërë Milanin të bëhej një nga klubet më të pasura në futbollin botëror, së bashku me Newcastle United.

Të gjitha shenjat tregonin se një marrëveshje ishte e afërt midis Investcorp dhe Milanit, e cila do të shënonte fundin e pronësisë së Elliott Singer.

Por në vend të kësaj, tani duket se një ofertë nga RedBird mund të prishë planet e tyre.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat