Xavi: Nuk luajtëm mirë

Futboll

Xavi: Nuk luajtëm mirë

Më: 11 maj 2022 Në ora: 14:06
Xavi: Nuk luajtëm mirë

Barcelona ka mundur Celta Vigon dhe suksesi 3-1 e ka afruar edhe më shumë me vendin e dytë, që do t’i garantonte katalanasve pjesëmarrjen edhe në Superkupën e Spanjës, e bashkë me të dhe disa miliona euro më shumë.

Trajneri i Barçës, Xavi Hernandez ka komentuar sfidën ndaj Vigos, duke vlerësuar efektivitetin e skuadrës së tij.

“Nuk kemi bërë një ndeshje të mirë, por jemi treguar mjaft efikasë. Për ne gjithçka është bërë më e lehtë pas kartonit të kuq, sepse më parë po vuanim, nuk ishim të qartë dhe të qetë.

Natyrisht që dhe ne kemi pasur disa probleme me mungesat, por në fund na kënaqin tri pikët. Sa për Arauhon mjeku na ka konfirmuar se nuk ka asgjë serioze”, ka thënë Xavi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat