​De Bruyne realizon tre gola ndaj Wolves në pjesën e parë

Futboll

​De Bruyne realizon tre gola ndaj Wolves në pjesën e parë

Më: 11 maj 2022 Në ora: 22:09
Kevin De Bruyne

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së Premier Ligës ndërmje Wolverhamptonit dhe Manchester City në të cilën janë realizuar katër gola.

Mesfushori belg Kevin De Bruyne shkëlqeu në pjesën e parë duke realizuar hat-trick brenda 24 minutave.

Ai shënoi në minutat 7’, 14’ dhe 24’, ndërsa golin e vetëm për Wolves e realizoi Dendoncker në minutën e 11’ të ndeshjes.

Një fitore e Cityt në këtë ballafaqim do të nënkuptonte se ata do ta ruanin epërsinë prej tre piksh ndaj Liverpoolit kur kanë mbetur vetëm edhe dy ndeshje deri në mbyllje të kampionatit anglez.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat