Garcia do të operohet

Futboll

Garcia do të operohet

Më: 12 maj 2022 Në ora: 14:54
Garcia do të operohet

Vazhdojnë lajmet e këqija për Xavi Hernandez. Barcelona ka raportuar këtë mesditë se Eric Garcia duhet t’i nënshtrohet një operacioni si pasojë e një dëmtimi në gishtin e madh të dorës së djathtë.

Operacioni do të bëhet ditën e nesërme nesër nga doktori Xavier Mir nën mbikëqyrjen e shërbimeve mjekësore të klubit katalanas.

Nuk dihet nëse futbollisti ka mbyllur sezonin, pasi gjithçka do të varet nga gjendja shëndetësore e 21-vjeçarit pasi t’i nëntrohet operacionit.

Garcia ka qenë lojtar kryesor i katalanasve në repartin e mbrojtjes kur kanë munguar Pique ose Araujo. 21-vjeçari verën e kaluar ka rinovuar kontratë deri në qershor 2026, ndërsa këtë sezon ka marrë pjesë në 35 ndeshje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat