Klopp: Kam zhdukur të gjithë thonjtë

Futboll

Klopp: Kam zhdukur të gjithë thonjtë

Më: 14 maj 2022 Në ora: 23:41
Klopp: Kam zhdukur të gjithë thonjtë

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, tha pas finales së ftuar ndaj Chelsea-t në “FA Cup” se “ishte shumë krenar” për skuadrën.

“Nuk mund të jem më krenar për djemtë e mi për atë që bënë, se sa fort luftuan. Ishte një ndeshje e pabesueshme, një shkëmbim zjarri me nerva, më janë zhdukur thonjtë”.

Klopp, 54 vjeç, u bë trajneri i parë gjerman që fitoi FA Cup, duke mposhtur bashkëkombësin e tij, Thomas Tuchel, në një finale të Wembley-t për herë të dytë në më pak se tre muaj.

Ashtu si në finalen e shkurtit, fituesi u vendos nga goditjet e 11-metërshave. Konstantinos Tsimikas shënoi penalltinë fituese.

“Ishte ndeshje intensive. Chelsea do ta kishte merituar saktësisht në të njëjtën mënyrë si ne, ashtu si në Carabao Cup. Diferencat janë shumë të vogla”, – shtoi Klopp.

-“Chelsea luajti shkëlqyeshëm, por në fund duhet të ketë një fitues dhe sot ishim ne. Edhe Chelsea kishte mentalitet përbindëshi.

Ndihem i keqardhur vërtet për Chelsea-n. Për herë të dytë, pas 120 minutash lojë… dhe nuk merr asgjë. Por për ne jam shumë i lumtur".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat