Ronaldo merr vendimin

Futboll

Ronaldo merr vendimin

Më: 15 maj 2022 Në ora: 18:41
Ronaldo merr vendimin

Cristiano Ronaldo do të vijojë të jetë pjesë e Manchester United edhe për sezonin e ardhshëm ose të paktën kështu ka lënë portugezi të kuptohet.

Duke folur për mediet spanjolle, 37-vjeçari ka zbuluar se nuk do lëvizë gjatë kësaj merkatoje, duke theksuar se të gjithë te “Djajtë e Kuq” janë të emocionuar që shumë shpejt drejtimi i skuadrës do merret nga Ten Hag.

“Ne jemi të gjithë të lumtur dhe të emocionuar, si tifozë dhe si lojtarë.

Ne duhet të besojmë se vitin e ardhshëm mund të fitojmë tituj. E di se ai është një trajner me përvojë që ka bërë një punë të shkëlqyer në Ajax, tani duhet t’i japim kohë.”-deklaroi Ronaldo.

Kështu ylli portugez zbuloi se ai do të jetë pjesë e Manchester United, pavarësisht se ekipi i “Djajve të Kuq” nuk do jetë pjesë e Champions Leagues këtë sezon.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat