Romano zbulon dy blerje të reja nga Barcelona

Futboll

Romano zbulon dy blerje të reja nga Barcelona

Më: 16 maj 2022 Në ora: 16:02
Foto ilustrim

Barcelona tashmë ka nisur të mendojë për sezonin e ardhshëm dhe ka hyrë fuqishmë në tregun e lojtarëve për të përforcuar radhët e skuadrës.

Trajneri Xavi Hernandez ka kërkuar emra të rinj nga drejtuesit e klubit derisa ditë më parë u pajtuar me shitjen e brazilianit Philippe Coutinho që kaloi te Aston Villa.

Tani, gazetari i njohur Fabrizio Romano ka raportuar se klubi katalanas ka arritur marrëveshje edhe me lojtarin e Chelseat Anrdeas Christensen si dhe mesfushorin e Milanit Frank Kessie.

Për Christensen ka folur edhe trajneri i Chelseat Thomas Tuchel i cili shkurtimisht ka thënë “Po, ne po e humbi atë”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat