Real Madrid e ka përfunduar marrëveshjen me Kylian Mbappen

Futboll

Real Madrid e ka përfunduar marrëveshjen me Kylian Mbappen

Më: 17 maj 2022 Në ora: 19:36
Real Madrid e ka përfunduar marrëveshjen me Kylian Mbappen

Kylian Mbappe ka arritur marrëveshje me Real Madridin.

Por, sipas Goal.com zyrtarizimi i këtij transferi pritet të ndodhë vetëm pas finales së Ligës së Kampionëve.

Mbappe ka kontratë me Paris Saint-Germainin vetëm edhe një muaj dhe pastaj do të jetë lojtar i lirë dhe do t’ju bashkohet “Los Blancos”.

Zyrtarët e ekipit nga Parisi janë munduar në të gjitha mënyrat për ta bindur lojtarin që të qëndrojë në kryeqytetin francez, por ai është i vendosur për ta realizuar ëndrrën e fëmijërisë.

Parisi do ta zhvillojë ndeshjen e fundit sezonale ndaj Metzit më 21 maj dhe pas pak ditësh pritet të bëhet zyrtarizimi i transferimit të ish-futbollistit të Monacos në “Santiago Bernabeu”.

Sipas Goal.com kanë mbetur vetëm që të përmbyllen edhe detajet e fundit të marrëveshjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat