Liverpooli fiton, shpreson ende në titull 

Futboll

Liverpooli fiton, shpreson ende në titull 

Nga: K.G. Më: 17 maj 2022 Në ora: 22:42
Liverpooli fiton, shpreson ende në titull 

Liverpooli ka shënuar fitore me rezultat 2:1 në konak të Southampton-it.

"Reds-at" ende shpresojnë se do të fitojnë titullin e kampionit, ekip që ka një pikë me pak se lideri Manchester City. 

Për Liverpoolin shënuan Minamino (27') e Matip (67') dhe për Southampton Redmond (13').

Reprezentuesi i Shqipërisë, Armando Broja, u paraqit 82 minuta për ekiopin e Southamptonin

Manchester City kryeson me 90 pikë pas 37 jave në Premier League, ka një më shumë se Liverpooli dhe Southampton është i 15-ti me 40.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat