Bayerni hidhet në sulm

Futboll

Bayerni hidhet në sulm

Më: 18 maj 2022 Në ora: 15:37
Bayerni hidhet në sulm

Merkatoja e verës do të jetë dëshmitare e shumë sulmuesve cilësorë që do të ndërrojnë klube.

Kristofer Nkunku i Lajpcigut është një nga sulmuesit e rinj që ka të ngjarë të ketë interes të konsiderueshëm nga klube të ndryshme kryesore.

Bajerni i Mynihut gjithashtu është lidhur me një lëvizje për Nkunkun, por ai mund të jetë përtej buxhetit të tyre për verën. Sipas “L’Equipe”, Lajpcigu nuk do të pranojë asnjë ofertë për më pak se 100 milionë euro për Nkunkun në merkaton e verës.

Klubi i “Red Bull”-it është i etur për të mbajtur sulmuesin francez përtej sezonit aktual, por lojtari mund të kërkojë të bëjë hapin tjetër në karrierën e tij. Kujtojmë që ai u shpall lojtari më i mirë i Bundesligës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat