Të gjithë tifozët e Liverpoolit shpresojnë tek ai

Futboll

Të gjithë tifozët e Liverpoolit shpresojnë tek ai

Më: 18 maj 2022 Në ora: 17:39
Të gjithë tifozët e Liverpoolit shpresojnë tek ai

Ndeshja mes Manchester Cityt dhe Aston Villas pritet të jetë vendimtare sa i përket titullit të Premierligës.

Të gjitha ndeshjet e xhiros së fundit të sezonit 2021/22 do të zhvillohen të dielën nga ora `17:00, kurse Manchester Cityt i duhet fitorja ndaj Aston Villas, për t’u shpallur kampion.

Por, trajner i Aston Villas është Steven Gerrard, i cili ishte kapiten i Liverpoolit për shumë vite.

Ai nuk arriti ta fitonte asnjëherë titullin e Premierligës si lojtar, por mund ta bëjë këtë si trajner i Aston Villas, nëse arrin ta ndal Cityn.

“Si trajner i Aston Villas, nuk jam i lidhur me Manchester Cityn dhe Liverpoolin për titullin e Premier League, por ne duam të fitojmë që ta mbyllim mirë sezonin”, u shpreh Gerrard.

Kujtojmë se në po atë orë, Liverpooli do të përballet me Wolves, por që gjithçka do të varet nga ndeshja Man City – Aston Villa.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat