Kjo është nota për Xherdan Shaqirin  

Futboll

Kjo është nota për Xherdan Shaqirin  

Nga: Kemajl Goca Më: 19 maj 2022 Në ora: 12:51
Kjo është nota për Xherdan Shaqirin  

Futbollisti Xherdan Shaqiri po tregon lojëra të mira për ekipin amerikan, Chicago Fire. 

Ylli nga Kosova është më i merituari për barazimin e Chicago Fire në udhëtim me rezultat 3:3 me New York Red Bull-in, në takimin e  javës së 12-të të Konferencës Lindores në ligën amerikane.

Shaqiri në minutën e 89-të shënoi nga rreth 13-14 metra dhe asistoi në atë të 49-tën për golin e dytë.

Shaqiri u vlerësua me notën 7.2 nga faqja e specializuar për statistika “Sofascore”. Lojtar i ndeshjes është Fernandez i  New York Red Bull me notën 8.3.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat