Zhgënjimi

Futboll

Zhgënjimi

Më: 19 maj 2022 Në ora: 12:59
Zhgënjimi

Frankfurti arriti që të fitonte finalen e Europa League me Rangers. Një ndeshje që u luajt vetëm për 90 minuta, teksa përfundoi me shifrat 1-1.

Koha shtesë ishte vetëm formale pasi të dy skuadrat kishin frikë për ndëshkimin dhe po zvarrisnin minutat për ta lënë gjithçka në dorën e fatit.

Trajneri i Rangers zgjodhi që të aktivizonte Aron Ramsey në minutën e 117, vetëm për të goditur 11-metërshin. Mesfushori ka ardhur në huazim nga Juventusi dhe duke njohur CV e pasur të tij, ishte i vetmi futbollist që mund të godiste pa frikë dhe pa presion.

Por në fakt rezultoi i vetmi lojtar që gaboi nga pika e bardhë duke vendosur kështu fitoren e Frankfurt dhe duke lënë Rangers mes zhgënjimit dhe pa trofe.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat