Barcelona interesohet për Koulibalyn

Futboll

Barcelona interesohet për Koulibalyn

Më: 19 maj 2022 Në ora: 13:12
Barcelona interesohet për Koulibalyn

Barcelona është e fokusuar për një transferim të madh në repartin e mbrojtjes qendrore.

Sipas “Sport”, katalanasit janë të interesuar për Kalidou Koulibaly, një emër i madh për mbrojtjen e Xavit.

Ylli senegalez, që i skadon kontrata në vitin 2023, vlerësohet rreth 35 milionë euro nga De Laurentiis dhe Barcelona shpreson ta ulë këtë shifër duke përfshirë kartonin e Miralem Pjanic, ish-lojtarit të Juventusit.

Napoli i Spallettit  thuhet se është i gatshëm të marrë Pjanic për në mesfushë, por ende nuk dihet nëse do të pranojnë formulën e ofertës së spanjollëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat