Chelsea synon ta marrë kapitenin e Milanit

Futboll

Chelsea synon ta marrë kapitenin e Milanit

Më: 19 maj 2022 Në ora: 13:17
Chelsea synon ta marrë kapitenin e Milanit

Chelsea ka shënjestruar kapitenin e Milanit, Alessio Romagnoli.

Klubi anglez ka nevojë për përforcime në pjesën e pasme pasi Antonio Rudiger dhe Andrea Christensen do të largohen gjatë verës.

Për shërbimet e Romagnolit thuhet se janë të interesuar edhe Bayern Munich dhe Borussia Dortmund.

Romagnoli ka qenë një lojtar i shquar për AC Milan gjatë viteve, por sezoni i fundit e gjeti atë të lënduar. 

Italiani nuk është paraqitur në Serie A që nga shkurt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat