Kosova para sfidave të mëdha, me 2 qershor kundër Qipros

Futboll

Kosova para sfidave të mëdha, me 2 qershor kundër Qipros

Nga: K.G. Më: 20 maj 2022 Në ora: 16:28
Kosova para sfidave të mëdha, me 2 qershor kundër Qipros

Kombëtarja e Kosovës është para sfidave të mëdha të Ligës së Kombeve, divizioni C.

Dardanët synojnë rezultate sa më të mira, mbase kreun e tabelës së grupit 2. 

Ballafaqimin e parë e luan në udhëtim ndaj Qipros. 

Orari i ndeshjeve

Qipro - Kosova (Liga e Kombeve), 2 qershor, 2022
Kosova - Greqia (Liga e Kombeve), 5 qershor, 2022
Kosova - Irlanda e Veriut (Liga e Kombeve), 9 qershor, 2022
Greqia – Kosova (Liga e Kombeve), 12 qershor, 2022

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat