PSG konfirmon largimin e argjentinasit

Futboll

PSG konfirmon largimin e argjentinasit

Më: 21 maj 2022 Në ora: 13:20
PSG konfirmon largimin e argjentinasit

Paris Saint-Germain ka konfirmuar zyrtarisht se Angel Di Maria do të largohet nga klubi në fund të këtij sezoni.

Argjentinasi siç raportojnë mediet e huaja, është afër transferimit tek gjiganti italian, Juventus.

“Goal” shkruan se Di Maria në fillim të këtij muaji ka arritur marrëveshje njëvjeçare torinezët. Ish-ylli i Real Madridit, Manchester Unitedit dhe se fundmi i PSG-së, tashmë do të shijoj edhe emocionet që prodhon Serie A.

PSG ka njoftuar largimin e Di Marias, duke e falënderuar atë për kontributin e dhënë në klubin parisien.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat