Kupa e botës shpaloset në Shkup

Futboll

Kupa e botës shpaloset në Shkup

Më: 21 maj 2022 Në ora: 15:04
Kupa e botës shpaloset në Shkup

Presidenti i Maqedonisë, Stevo Pendarovski së bashku me Zhilberto Silva shpalosën trofeun e çmuar botëror, shkruan Alsat.mk.

Trofeu i Kupës së botës prezantohet në 51 shtete botërore prej të cilave 32 shtete janë kualifikuar në Botërorin në Katar 2022. Zhilberto Silva potencoi se është një rast unik për të gjithë pasi flasim për një ëndër që të gjithë e përcjellin.

Mes tjerash ai theksoi se në përgjithësi të gjithë e shijojnë emocionin special dhe Maqedonia ishte afër kësaj ëndre që motivon për garat e ardhshme.

Ai theksoi se do të mbështet edhe përfaqsuesen e Maqedonisë dhe i dëshiron kualifikim në eventin e ardhshëm botëror.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat