Teuta-Laçi, formacionet

Futboll

Teuta-Laçi, formacionet

Më: 21 maj 2022 Në ora: 15:59
Teuta-Laçi, formacionet

Teuta do të presë në orën 17:00 në “Niko Dovana” skuadrën e Laçit në një takim që pritet të jetë më i luftuar nga ana e durrsakëve, pasi kurbinasit tashmë e kanë siguruar vendin e dytë në renditje.

“Djemtë e Detit” kërkojnë grumbullimin e sa më shumë pikëve, pasi Europa tashmë duket si e pamundur.

Kjo sfidë do të transmetohet në “Super Sport 5” dhe tashmë dy trajnerët Arapi dhe Duro kanë vendosur për formacionet me të cilët do të luajnë.

Formacionet zyrtare:

Teuta: Qirko, Idrizaj, Qaqi, Jazxhi, Kotobeli, E.Vila, Beqja, Aleksi, L.Vila, Daci, Hebaj.

Trajneri: Renato Arapi.

Laçi: Dajsinani, Velija, Ignjatovic, Malota, Ziko, Qato, Spahiu, Ujka, Zarubica, Guindo, Akinyemi.

Trajneri: Shpëtim Duro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat