Juventusi mposhtet në ndeshjen e fundit

Futboll

Juventusi mposhtet në ndeshjen e fundit

Nga: K.G. Më: 21 maj 2022 Në ora: 22:47
Duncan

Juventusi mposhtet në ndeshjen e fundit në Firencë, me rezultat 2:0 nga Fiorentina. 

Ndeshje që më shumë u luajt u shërbej skuadrave për të përmirësuar statistikat se sa që çonte peshë sa i përket renditjes.

Futbollisti Duncan shënoi në minutën e 45+1 e Gonzalez (90+2’-nga penalltia), duke ia siguruar fitoren skuadrës së Fiorentinës. 

"Zonja e vjetër kthehet duarthatë e cila përfundon në pozitën e katërt m 70 pikë, ndërsa Fiorentina në të shtatin me 62 pikë pas 38 jave (java e fundit) në Serie A.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat