Di Maria: Mbappe ka ende kohë që të transferohet te Real Madrid-i

Futboll

Di Maria: Mbappe ka ende kohë që të transferohet te Real Madrid-i

Më: 22 maj 2022 Në ora: 15:26
Di Maria: Mbappe ka ende kohë që të transferohet te Real Madrid-i

Kylian Mbappe zgjodhi të rinovonte me Paris Saint-Germain deri në 2025-ën, në vend të transferimit te klubi i tij i ëndrrave, Real Madrid, duke i dhënë kështu njëherë e mirë fund lajmeve dhe thashethemeve për të ardhmen e tij.

Megjithatë shoku i tij i skuadrës, (deri më 30 qershor) Angel Di Maria ka thënë se fundmi, se referuar moshës së francezit, 23 vjeç, sulmuesi ka shumë kohë në karrierën e tij për të nënshkruar me Real Madridin.

“Unë mendoj se ai bëri zgjedhjen e duhur. Ai është akoma i ri dhe ka kohë që të shkojë në Madrid, ai ka kohë të shkojë ku të dojë, Mbappe ka nënshkruar për vetëm 3 vite dhe do jetë vetëm 26 vjeç kur ajo kontratë të mbarojë, ka shumë kohë para.”-tha Di Maria.

Mbappe e bëri publik rinovimin e kontratës me PSG-në në ndeshjen e fundit të këtij sezoni të Ligue 1, atë kundër Metz, të cilën parizienët e fituan me rezultatin 5-0, me tre gola që u shënuan nga francezi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat