Refuzon PSG-në

Futboll

Refuzon PSG-në

Më: 22 maj 2022 Në ora: 15:55
Didier Deschamps

Me Mauricio Pochettino që do të largohet nga PSG në fund të këtij sezoni.

Një nga kandidatët që është përfolur shumë se mund të marri krenar e gjigandëve francez është edhe ish-trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane.

Sipas “Telefoot” raportohet se Zidane e ka refuzuar ofertën e bërë nga drejtuesit e PSG dhe nuk ka pranuar që të fillojë një aventurë me klubin nga kryeqyteti i Francës.

Po sipas të njëjtit burim raportohet se tashmë në “pole-position’ për të marrë drejtimin e skuadrës pariziene është trajneri i kombëtares së Francës, Didier Deschamps.

PSG do të ulë në krye të stolit Deschamps pas përfundimit të Kupës së Botës në Katar. Megjithatë, numri 1 i stolit francez ende nuk e ka dhënë përgjigjen e tij.

Njëkohësisht janë kërkuar edhe Antonio Conte dhe Joachim Loew.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat