Mediat italiane vendosin notën e shqiptarit në ndeshjen e fundit të Seria A

Futboll

Mediat italiane vendosin notën e shqiptarit në ndeshjen e fundit të Seria A

Më: 22 maj 2022 Në ora: 16:44
Mediat italiane vendosin notën e shqiptarit në ndeshjen e fundit të Seria A

Spezia ka luajtur këtë të dielë takimin e fundit në këtë sezon të Seria A dhe është mundur në shtëpi me rezultatin 0-3. Sulmuesi i kombëtares shqiptare që luan për ekipin e Spezia-s, Rei Manaj ka qenë shumë i pafat në këtë takim.

Manaj arriti të gjente rrugën drejt rrjetës në minutën e 41’, megjithatë ajo goditje nuk u quajt për pozicion jashtë loje.

Ndërsa në minutën e 86’ shqiptari pati një mundësi të artë për të realizuar, por ajo goditje e tij përfundoi në traversë.

Performanca e Manajt sot nga mediet italiane është vlerësuar me notën 5.5, pasi sipas tyre përveç fatit që nuk e lejoi të gjente golin, shqiptari nuk ia doli të ishte në nivel të njëjtë me kundërshtarët nga Napoli, ndërsa u ndal në disa raste nga Koulibaly dhe Juan Jesus.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat