Manchester City kampion i ri i Anglisë

Futboll

Manchester City kampion i ri i Anglisë

Nga: K. G. Më: 22 maj 2022 Në ora: 18:56
Manchester City kampion i ri i Anglisë

Manchester City është kampion i ri i Anglisë në futboll.

Skuadra e Cityt ka shënuar fitore me rezultat 3:2 në përballje me me Aston VilIën, në ndeshjen e javës së fundit të Premier League.

Në një sfidë emocionuese, duke fituar titullit e tetë kampion në histori.

Për Cityn shënuan Gundogan (76' e 81’), Rodri (78') dhe për Aston Villën Cash (37'), Coutinho (69').

Manchester City përfundon në vend të parë me 93 pikë e Aston Villa e 14-ta me 45.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat