Interi pa problem ndaj Sampdorisë 

Futboll

Interi pa problem ndaj Sampdorisë 

Nga: K.G. Më: 22 maj 2022 Në ora: 19:53
Perishiç

Interi ka shënuar fitore për prestigj me rezultat 3:0 ndaj Sampdorisë.

Skuadra zikaltër nuk arriti të mbrojë titullin e kampionit, pasi që Milani e mposhti me rezultat 3:0 Sassuolon. 

Ziikaltrit treguan angazhim të madh duke arritur tre epikë në përmbyllje të kampionatit. 

Perishiç (49') e Correa (55' e 57') shënuan për Interin.

Sampdoria përfundon në vend të 15-të me 36 pikë e Interi në të dytin me 84 pikë, dy me pak se kampioni i ri Milani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat