Spanja zbulon listën me lojtarët e ftuar

Futboll

Spanja zbulon listën me lojtarët e ftuar

Më: 24 maj 2022 Në ora: 12:36
Spanja zbulon listën me lojtarët e ftuar

Trajneri i përfaqësueses së Spanjës, Luis Enrique ka zbuluar listën me lojtarët e zgjedhur për katër ndeshjet kualifikuese për fazën finale të Nations League, për katër ndeshjet që do të zhvillohen në më pak se dy javë, ndaj Portugalisë më 2 qershor, Republikës Çeke më 5 qershor, Zvicrës më 9 qershor dhe përsëri ndaj Rebublikës Çeke më 12 qershor.

Ndërsa emra si Oyarzabal, Pedri, Yeremy Pino dhe Gerard Moreno janë të dëmtuar, në kombëtaren e Spanjës rikthehet Busquets si dhe ftohet pas një mungese shumë të gjatë Ansu Fati.

Lista me lojtarët që janë ftuar nga përfaqësuesja e Spanjës:

Portierë: Unai Simon, Robert Sanchez dhe David Raya

Mbrojtës: Carvajal, Azpilicueta, Eric Garcia, Laporte, Inigo Martinez, Pau Torres, Jordi Alba dh Marcos Alonso.

Mesfushorë: Busquets, Rodri, Thiago, Koke, Carlos Soler, Gavi dhe Marcos Llorente.

Sulmues:  Dani Olmo, Sarabia, Ferran Torres, Morata, Raul de Tomas, Ansu Fati dhe Marco Asensio.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat