Salah, tjetër mesazh për finalen e Parisit

Futboll

Salah, tjetër mesazh për finalen e Parisit

Më: 24 maj 2022 Në ora: 12:42
Salah, tjetër mesazh për finalen e Parisit

Pas humbjes së titullit, Mohamed Sallah donte të tregonte ambicien e tij dhe gjithashtu të dhomës së zhveshjes së Liverpullit. Humbja dhemb, por nuk e ndryshon planin për të fituar të shtatin trofe në Ligën e Kampionëve për skuadrën nga “Anfilld Roud”.

“Ky sezon nuk ka përfunduar ende”, – ka shkruar egjiptiani në llogarinë e tij në Tuitter, duke paralajmëruar të gjithë ata që besojnë se do të dorëzohen në finalen e Parisit.

Liverpulli përjeton një sezon të jashtëzakonshëm. Edhe pse titulli i Premier Lgë u shpëtoi në momentin e fundit, 23 golat e tij e bëjnë Mohamed Sallahun, golashënuesin më të mirë në kompeticion.

Ai gjithashtu shtoi “FA Cup” dhe “Carabao Cup” në këtë sezon, ndërsa shpreson të ngrejë trofeun e Ligës së Kampionëve, të dytë personal për të kurorëzuar një sezon prej 31 golash dhe 15 asistesh me një titull të mrekullueshëm.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat