“Manchester United është mbeturinë”, BBC kërkon falje

Futboll

“Manchester United është mbeturinë”, BBC kërkon falje

Më: 24 maj 2022 Në ora: 21:01
Foto ilustrim

Një mesazh u shfaq në kanalin BBC gjatë ditës duke thënë se "Manchester United është mbeturinë".

Pas kësaj, shërbimi publik britanik u kërkoi falje tifozëve të United për gabimin në emisionin televiziv.

BBC deklaroi se artikulli i diskutueshëm u shfaq gabimisht gjatë prezantimit të rezultateve të tenisit.

Kjo u pasua me mesazhin “moti – shi kudo”. Prezantuesja Anita Mcveigh më pas u kërkoi falje shikuesve dhe u shpjegoi se person gabimisht publikoi një tekst të tillë.

“Shpresoj që tifozët e Manchester United të mos ofendohen. Më lejoni të shpjegoj: dikush që po mëson, shtypi gjëra të rastësishme dhe kështu erdhi teksti. Ju kërkoj falje nëse e keni parë dhe jeni ofenduar dhe nëse jeni tifoz i United. Mirëpo ky është një gabim që nuk duhej të ndodhte”, ka thënë prezantuesja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat