Hazard nuk dorëzohet

Futboll

Hazard nuk dorëzohet

Më: 25 maj 2022 Në ora: 15:42
Hazard nuk dorëzohet

Eden Hazard siguron se të luajë për Real Madridin ka qenë gjithmonë ëndrra e tij dhe se, pas tre sezoneve të goditura nga dëmtimet, ai dëshiron të tregojë vlerën e tij në dy vitet e fundit të kontratës së tij në Estadio Santiago Bernabeu.

Hazard u nënshkrua në vitin 2019 për një tarifë rekord klubi nga Chelsea, megjithatë karriera e belgut në Real Madrid nuk ka marrë kurrë ngritje, pasi dëmtimet e kanë kufizuar atë në vetëm 66 paraqitje.

“Trajneri e di që kam ende dy vite këtu”, tha Hazard në një intervistë për gazetën belge “Het Laatste Nieuws”.

“Tre vitet e para nuk kanë shkuar mirë. Unë dua t’u tregoj të gjithëve se çfarë mund të bëj. Jam duke u fokusuar në të shtunën, finalja e Champions League kundër Liverpool, dhe vazhdoj përgatitjen time për sezonin që po vjen.”

31-vjeçari u pyet gjithashtu se si ndihet për përfaqësimin e simbolit të Real Madridit, diçka për të cilën ai kishte deklaruar publikisht dashurinë.

“Unë jam ende në ëndrrën time, gjithmonë e kam ëndërruar këtë”, u përgjigj Hazard.

“Qëllimi im i jetës ka qenë të luaj këtu. Familja ime ka qenë gjithmonë e lumtur këtu, edhe tani ata janë".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat