Laporte nuk do të grumbullohet me Spanjën

Futboll

Laporte nuk do të grumbullohet me Spanjën

Më: 25 maj 2022 Në ora: 17:09
Laporte nuk do të grumbullohet me Spanjën

Aymeric Laporte nuk do të grumbullohet me Spanjën.

Kombëtarja e Spanjës do të luajë ndeshjet e saj në kuadër të Ligës së Kombeve, gjatë muajit qershor.

Për këto ndeshje selektori Luis Enrique i kishte dhënë ftesë edhe qendërmbrojtësit të Manchester City, Aymeric Laporte.

Megjithatë, anëtari i “Citizens” nuk do të jetë i gatshëm, sepse vuan nga një lëndim.

Diego Llorente është lojtari që do ta zëvendësojë yllin e Manchester City për ndeshjet e qershorit.

Laporte ka luajtur me një lëndim të lehtë edhe në ndeshjet e fundit të sezonit, për ta ndihmuar Cityn drejt titullit të kampionit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat