Zaniolo si Del Piero

Futboll

Zaniolo si Del Piero

Më: 25 maj 2022 Në ora: 23:17
Zaniolo si Del Piero

Zaniolo si Del Piero!

Nikolo Zaniolo ka shkruar emrin në historinë e futbollit italian me golin në finalen e Ligës së Konferencës kundër Feyenoordit.

Statistikat nga  “OptaPaolo” kanë zbuluar se mesfushori është lojtari më i ri italian që shënon në një finale europiane pas golit që Aleks Del Piero shënoi në finalen e Ligës së Kampioneve në vitin 1997 kundër Borusias së Dortmundit.

Zaniolo është 127 ditë më i madh në moshë seç ishte Del Piero në finalen e Championsit, i cili ishte 22-vjeç e 200 ditë në momentin kur shënoi golin e finales për Juventusin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat