Tifozët romanistë e bëjnë vepër arti Mourinhon

Futboll

Tifozët romanistë e bëjnë vepër arti Mourinhon

Më: 26 maj 2022 Në ora: 11:01
Tifozët romanistë e bëjnë vepër arti Mourinhon

Jose Mourinho fitoi trofeun e Conference League, teksa mposhti në “Air Albania” 1-0 Feyenoord e Arne Slot.

Tekniku portugez iu dhuroi tifozëve të Romës trofeun e parë europian, ndërsa romanistët kanë menduar edhe “shpërblimin”.

Me këtë trofe të fituar Mourinho është kthyer në “Perandor” në Romë, teksa tani “Special One” ngjan si Jul Çezari, i gjithë populli i Romës i bën homazh. Artisti Harry Grab, ka krijuar një vepër arti në një stacion metroje në zonën mjaft të njohur Circo Massimo.

Të gjithë qytetarët e Romës dhe turistët e shumtë që vizitojnë “Qytetin e Përjetshëm”, do të përshëndetin “Perandorin” e fundin roman, që u ktheu lavdinë verdhekuqve, duke u dhuruar trofenë e parë europian.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat