Saliu: Titulli kampion për të gjithë çegranasit

Futboll

Saliu: Titulli kampion për të gjithë çegranasit

Më: 26 maj 2022 Në ora: 11:57
Saliu: Titulli kampion për të gjithë çegranasit

KF Arsimi nga Çegrani i Gostivarit ka shkruar histori, duke u shpallur kampion i Ligës së Tretë-Perendim. Dje, ata ngritën trofeun e kampionit dhe festa ishte e madhe. Arsimi e mbylli sezonin me 20 fiore dhe dy barazime.

Trajneri Vildan Saliu ka deklaruar se meritat për këtë sukses të shkëlqyer u takojnë lojtarëve. Thotë se titulli është dedikim për të gjithë banorët e Çegranit dhe kontribuesit e klubit.

"Pritja ka qenë e gjatë, rrugëtimi shumë i vështirë, por besimi se një ditë klubin tonë të zemrës do ta shohim kampion ka qenë prioritet!

mbyllim këtë edicion sportiv si kampion të ligës së 3-të, grupi perendim me 20 fitore dhe 2 barazime", shkruan trajneri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat