Buffon: Juventus dhe Inter ishin superiorë

Futboll

Buffon: Juventus dhe Inter ishin superiorë

Më: 27 maj 2022 Në ora: 13:59
Buffon: Juventus dhe Inter ishin superiorë

Portieri dhe kapiteni i Parma-s, Gianluigi Buffon, ka folur në lidhje me titullin e Serisë A të fituar nga Milan-i në këtë sezon.

“Milan-i ka qenë skuadra më e aftë, sepse sipas mendimit tij, nuk ka qenë më e forta: Juventus-i dhe Inter-i, sipas mendimit tim, kanë qenë superiore”, ka shpjeguar Buffon-i për TMË.

“Diferencën e kanë bërë klubi, drejtuesit dhe trajneri: Pioli ka bërë një punë të madhe në këtë rrugëtim prej dy viteshe gjysmë te Milan-i. Këtë vit ka bërë një punë akoma më të madhe sepse ishte në një situatë të re”.

“Maignan? Një portier i madh, tre elementet që janë dalluar më shumë kanë qenë Maignan, Theo Hernandez, Tonali dhe Ibra, kur ka qenë në dispozicion.

“Leao? Edhe ai, sigurisht, edhe pse i mungon vazhdimësia. Kjo do t ë thotë shumë mbi rëndësinë që ka bashkimi i grupit dhe një trajner që arrin t’i motivojë deri në pikën e duhur dhe të krijojë një ambient pozitiv”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat