Capello zgjedh talentin e preferuar

Futboll

Capello zgjedh talentin e preferuar

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 15:50
Capello zgjedh talentin e preferuar

Fabio Capello ka një debulesë të madhe për një nga yjet e Romës. Ish-trajneri i famshëm italian, i cili ka fituar me klube si Milan, Real Madrid, Roma dhe Juventus (dy titujt më bardhezinjtë iu hoqën), nuk i kursen elozhet për Nicolo Zaniolon.

Në një prononcim për Corriere della Sera, 75-vjeçari e cilëson 22-vjeçari e ekipit të Jose Mourinhos si talentin më të madh të futbollit italian. “Zaniolo është shpresa e futbollit italian.

Shpresoj që gjunjtë t’i mbeten të fortë. Italia ka nevojë për lojtarë si Zaniolo”, deklaroi Don Fabio. Sulmuesi i djathtë shënoi golin e fitores përballë Feyenoord në finalen e Conference League në “Air Albania”.

Zaniolo i dhuroi Romës trofeun europiane në finalen e madhe të Tiranës, ndërkohë që për shërbimet e tij është futur në lojë Juventusi, që ofron 25 milionë euro + kartonët e Arhur dhe McKennie.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat