Milani e humb Sanchesin

Futboll

Milani e humb Sanchesin

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 17:59
Milani e humb Sanchesin

Para një kohe ishte afër, por tani transferimi i Renato Sanchesit te Milani duket shumë larg.

Lojtari thuhej se kishte marrëveshje personale me kampionët e Italisë, por gjërat besohen se tani kanë ndryshuar pas hyrjes në garë të Paris Saint-Germainit.

Gazetari francez nga “Le10sport”, Alexis Bernard, ka bërë të ditur se PSG-ja ka dërguar tashmë një ofertë prej 10 milionë eurosh.

Sipas tij, klubi i Lille kërkon më shumë se 10 milionë. Por, dëshira e lojtarit tashmë është për t’iu bashkuar kampionëve të Francës.

Negociatat thuhet se janë duke vazhduar ende.

Më herët është raportuar se Lille kërkon 20 milionë euro për shitjen e 24-vjeçarit, të cilit kontrata i skadon më 30 qershor 2023.

Për reprezenutesin portugez thuhet se interesim ka shprehur edhe Juventusi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat