Revolucion te Manchester Utd

Futboll

Revolucion te Manchester Utd

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 18:54
Revolucion te Manchester Utd

Manchetser Utd dëshiron të shesë 5 lojtarë në merkaton e kësaj vere për të financuar blerjet.

Sipas “Manchester Evening News” emrat që trajneri Ten Hag dëshiron të largojë vijnë nga mbrojtja e mbingarkuar: Fill Xhons, Erik Beili, Brendon Uilliams, Aksel Tuanzebe dhe Aron Uan-Bisaka.

Trajneri i ri holandez po përpiqet të transferojë dy talentet e ish-skuadrës së tij, mbrojtësin Timber dhe sulmuesin brazilian Antoni. Ndërsa për mesfushën, objektivi kryesor është një tjetër ish-lojtar i Ajaksit, Frenki de Jong.

Junajtid kërkon një qendërmbrojtës të ri për të rivalizuar me Meguajërin dhe Varanin për vendin e titullarit. Ajaksi refuzoi një ofertë 30 milionë paund për Timberin javën e shkuar. Alternativa janë Lisandro Martinez, po i Ajaksit dhe Pau Torres i Vijarealit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat