Vikingur Reykjavik hyn në xhiron kualifikuese!

Futboll

Vikingur Reykjavik hyn në xhiron kualifikuese!

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 16:49
Vikingur Reykjavik

Vikingur Reykjavik fiton finalen dhe hyn në xhiron kualifikuese!

Vikingur Reykjavik është klubi që do të ndeshet me Malmö FF në xhiron e parë të kualifikimeve për Champions League.

Kjo pasi kampioni islandez ka fituar finalen e parakualifikimeve, duke mposhtur Inter Club d`Escaldes.

Isalndezët kanë fituar me rezultat 1-0, me golin e realizuar nga Ingason në minutën e 68. 

Ndeshjet e xhiros së parë të kualifikimeve zhvillohen më 5 korrik.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat