Roma e do Ronaldon

Futboll

Roma e do Ronaldon

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 17:11
Ronaldo

Cristiano Ronaldo nuk është shumë i lumtur në Manchester United dhe e ardhmja e tij ende nuk është e sigurt në Old Trafford përpara sezonit të ri.

Ndërsa Bayern Munich ka mohuar interesimin e tyre për sulmuesin, duket sikur Jose Mourinho po shtyn për një ribashkim me bashkëkombasin e tij, pasi ai i kërkon Romës të bëjë një sulm ambicioz.

Kjo është sipas ish-mbrojtësit të Romës, Fabio Petruzzi, i cili me sa duket i tha gazetës italiane Retesport për interesimin e ish-klubit të tij për Ronaldon.

Sulmuesi veteran ka një vit të mbetur në kontratën e tij me Manchester United, por paraqitjet e dobëta të skuadrës sezonin e kaluar së bashku me një fillim të ngadaltë në merkato e kanë bërë superyllin të zemëruar.

Ai ende thuhet se është pjesë e planeve të Erik ten Hag dhe vetë Ronaldo është i kënaqur me emërimin e ish-shefit të Ajaxit, por kjo nuk do të thotë se të dyja palët kanë besim të plotë në njëra-tjetrën.

Thënë kështu, Mourinho dhe Ronaldo nuk ishin në kushtet më miqësore në kohën kur trajneri u largua nga Real Madrid, megjithëse ata ndajnë respekt të ndërsjellë profesional.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat