Bale drejt Amerikës

Futboll

Bale drejt Amerikës

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 18:19
Bale

Gareth Bale me shumë mundësi do ta vazhdojë karrierën e tij shumë larg Spanjës dhe klubit ku ai kaloi kulmin e tij, Real Madrid-it.

Me shumë mundësi sulmuesi do të bashkohet me skuadrën e Los Angeles FC, të cilët po ashtu duan të afrojnë edhe Giorgio Chiellinin.

Uellsiani u nda nga madrilenët me një zhgënjim të madh, pasi sezonin e fundit më shumë e kaloi në stol.

Ndërsa u përfol për një lëvizje të 32-vjeçarit në drejtim të Getafes, apo përtej faktit që për të shfaqin interes skuadra nga Premier League dhe Seria A, Bale duket se ka zgjedhur të vijojë rrugëtimin e tij në një kontinent tjetër, në Amerikë.

Ende nuk dihet oferta që Los Angeles i kanë bërë sulmuesit, ajo që është e sigurt është fakti që në Amerikë Bale do të marrë maksimumin e mundshëm.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat