Galliani: Ja cilat janë problemet

Futboll

Galliani: Ja cilat janë problemet

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 19:29
Galliani: Ja cilat janë problemet

Adriano Galliani është një nga personazhet më të rëndësishëm të futbollit italian. Administratori i deleguar i Monza-s ka arritur një ngjitje historike në Serinë A me klubin briancol dhe sezonin e ardhshëm do të sfidojë ish-Milan-in e tij.

Në një intervistë të dhënë për Il Foglio, ish-drejtuesi kuqezi ka folur për problemet e futbollit italian, që janë të lidhur me cilësinë e dobët të stadiumeve dhe më tërheqjen e pakët që ka nga jashtë Italisë.

“Kampionati italian ka pësuar një rënie për sa u takon të ardhurave, dikur ishte një pikëmbërritje, sot është një kampionat për tranzit. Për një skuadër italiane është shumë e vështirë të fitojë Champions-in”, ka thënë Galliani.

“Problemet e futbollit janë dy: shitja e të drejtave jashtë Italisë dhe stadiumet e vjetër. Ne do të hapim këtë vit një tribunë të re dhe do ta çojmë kapacitetin në 16 mijë. Më pas, nëse do të qëndrojmë në Serinë A, do të shkojmë përpara.

“Lega e Serisë A? Shumë persona janë të njëjtët. Por më duket shumë i aftë dhe më ka lënë një përshtypje shumë të mirë presidenti Lorenzo Casini”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat