Juventusi në bisedime me Neymar

Futboll

Juventusi në bisedime me Neymar

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 11:39
Juventusi në bisedime me Neymar

Sulmuesi i PSG-së, Neymar mund të vazhdojë karrierën e tij te Juventusi, sipas AS.

Sipas burimit, kryesia e klubit torinez tashmë ka hyrë në negociata me përfaqësuesit e futbollistit brazilian. Megjithatë, Juventusi është në siklet nga kërkesat e larta të pagës së sulmuesit.

Më herët është raportuar se edhe Chelsea ka shfaqur interes për Neymar.

Marrëveshja aktuale e 30-vjeçarit brazilian me klubin parizian është deri në verën e vitit 2025. Portali Transfermarkt e vlerëson sulmuesin në 75 milionë euro.

Neymar bëri 28 paraqitje për PSG-në sezonin e kaluar, duke shënuar 13 gola dhe duke dhënë tetë asistime.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat