Xhevdet Muriqi: Uroj 27 vjetorin e ‘Bota sot”, gazetë që nuk e harron gjeneratën e artë 

Futboll

Xhevdet Muriqi: Uroj 27 vjetorin e ‘Bota sot”, gazetë që nuk e harron gjeneratën e artë 

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 13:02
Xhevdet Muriqi

Legjenda e futbollit, Xhevdet Muriqi, futbollist i gjeneratës së artë të klubit Prishtina përkatësisht në vitet e 80-ta, uron gazetën kombëtare “Bota sot”.

Muriqi tha se “Bota sot” është burim i informacioneve të shpejta dhe të sakta.

“Uroj 27 vjetorin e gazetës “Bota sot” e cila nuk e harron asnjëherë gjeneratën e artë tonën në vitet e 80-ta po ashtu edhe të sporteve tjera. Gazetë që përcjellë  të gjitha sportet dhe informon shpejt, saktë dhe me profesionalizëm.

Në këtë gazetë gjej shumë lajme interesante sportive, ajo që më emocionon, kur shkruan për sukseset tona në vitet e 80-ta dhe të sporteve tjera”, thotë Muriqi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat